فایل ورد مقاله بررسي تفصيلي ساختمان هاي داراي سيستم قاب خمشي و دوگانه (مطالعه موردي : اسکلت بتني چهار طبقه)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي تفصيلي ساختمان هاي داراي سيستم قاب خمشي و دوگانه (مطالعه موردي : اسکلت بتني چهار طبقه) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي تفصيلي ساختمان هاي داراي سيستم قاب خمشي و دوگانه (مطالعه موردي : اسکلت بتني چهار طبقه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي تفصيلي ساختمان هاي داراي سيستم قاب خمشي و دوگانه (مطالعه موردي : اسکلت بتني چهار طبقه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي تفصيلي ساختمان هاي داراي سيستم قاب خمشي و دوگانه (مطالعه موردي : اسکلت بتني چهار طبقه) :


محل انتشار: اولین کنگره ملی مهندسی ساخت و ارزیابی پروژه های عمرانی
تعداد صفحات:13
نویسنده(ها):
سینا اتحادی – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه صنعتی امیرکبیر
علیرضا رهایی – دکترای رشته مهندسی عمران ، عضو هیئت علمی و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر
فرزاد حاتمی – دکترای رشته مهندسی عمران ، استادیار پژوهشگاه صنعت نفت و مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه صنعتی امیرکبیر

چکیده:
روش انتخاب سیستم سازه ای جهت طراحی ساختمان ها ، در اکثر مواقع در اختیار طراح سازه می باشد. از این حیث در گام اول طراح لازم است در رابطه با استفاده از یکی از سیستم های مورد تایید و مطابق با استانداردهای معتبر سازه تصمیم گیری نماید. برای ساختمان هایمسکونی رایج و متعارف بتن آرمه ، طراحان غالبا تمایل به استفاده از سیستم قاب خمشی دارند. زیرا در این سیستم معماری سازه به دلیل آزادبودن دهانه ها زیباتر و دارای ظرفیت طرح دهی بهینه تری خواهد بود. ایراد این سیستم ایجاد مقاطع نسبتا بزرگ تیر و ستون و اتصالات آن است ، زیرا این مقاطع می بایست هم نیروهای قائم زنده و مرده وارد بر سازه را تحمل نمایند و هم جهت بارهای جانبی نظیر بار باد و زلزلهمقاومت کافی داشته باشد. به همین دلیل در ساختمان های بتنی بلند یا دارای سطح اشغال زیادکه باربری نسبتا بالایی را دارا هستند ، ناچار بهاستفاده از المانهای مقاوم کمکی جهت تحمل بارهای ثقلی و جانبی نظیر کمربندهای خرپایی، دیوارهای برشی و یا سیستم های لوله ای در قاب های خمشی و تشکیل سیستم دوگانه خواهیم بود. با اضافه شدن این دیوارها علاوه بر کاهش ابعاد تیر و ستون ، سازه مقاومتری را در برابر بارهای جانبی خواهیم داشت. در این مقاله در نظر است با مدل سازی یک ساختمان چهار طبقه 8 واحدی و بکارگیری هر دو سیستم ، مقایسهای از جوانب گوناگون همچون نتایج فنی و اقتصادی استفاده از آنها داشته و در ادامه ملاحظه خواهد شد که در پروژه مورد مطالعه ، سیستمقاب خمشی همراه با دیوارهای برشی نسبت به قاب خمشی ساده دارای هزینه کمتر ، ظرفیت طرح دهی معماری مناسب تر و سازه مقاوم تر خواهد بود.

توضیحات بیشتر