فایل ورد مقاله نقش پودرهاي سياه خطوط لوله انتقال گاز در مشکلات مجتمع هاي فرآيندي و راهکارهاي برطرف ساختن آن

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نقش پودرهاي سياه خطوط لوله انتقال گاز در مشکلات مجتمع هاي فرآيندي و راهکارهاي برطرف ساختن آن دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نقش پودرهاي سياه خطوط لوله انتقال گاز در مشکلات مجتمع هاي فرآيندي و راهکارهاي برطرف ساختن آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نقش پودرهاي سياه خطوط لوله انتقال گاز در مشکلات مجتمع هاي فرآيندي و راهکارهاي برطرف ساختن آن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نقش پودرهاي سياه خطوط لوله انتقال گاز در مشکلات مجتمع هاي فرآيندي و راهکارهاي برطرف ساختن آن :


محل انتشار: دومین همایش علمی مهندسی فرآیند
تعداد صفحات:18
نویسنده(ها):
علیرضا عروجی –
سید سجاد حسینی نیا –

چکیده:
پودرهای سیاه از جمله آلودگی ها و محصولات خوردگی موجود در خطوط لوله انتقال گاز طبیعی می باشند که اثرات تخریبی این پودرها برای تجهیزات خط لوله و ایجاد مشکلات عملیاتی و بهره برداری برای آنها اثبات شده است. شناخت مشخصه های فیزیکی پودرهای سیاه برای بهره برداران خطوط لوله گاز جهت شناخت دلایل اصلی تشکیل آنها و در نظر گرفتن روش های مناسب جداسازی آنها ضروری به نظر می رسد. روش های جداسازی گوناگونی برای زدایش این مواد از داخل خطوط لوله گاز وجود دارد که دارای عملکرد های متفاوتی می باشند. پیگ رانی و نصب فیلترهای با طراحی مناسب و عملکرد بالا راه حل های مناسب و مقرون به صرفه در این زمینه است که قابلیت اطمینان پذیری از عملکرد مناسب خط لوله را افزایش می دهد. همچنین سایر رو ش های جداسازی جهت جدا کردن آب از داخل خط لوله به عنوان عامل اصلی بروز پدیده خوردگی و پودرهای سیاه بایستی در نظر گرفته شوند. در این مقاله ضمن بررسی نوع و روش تشکیل پودرهای سیاه خطوط لوله انتقال گاز ، به بیان مشکلات ایجاد شده توسط این پودرها در تجهیزات عملیاتی واحدهای فرآیندی و صنعتی پرداخته شده و راهکاری کنترل، پایش و برطرف ساختن آنها بیان گردیده است.

توضیحات بیشتر