فایل ورد مقاله مقايسه مدل هاي عددي در پيش بيني راندمان وزني آهن مطالعه موردي مدار فلوتاسيون خط DTP مجتمع گل گهر

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مقايسه مدل هاي عددي در پيش بيني راندمان وزني آهن مطالعه موردي مدار فلوتاسيون خط DTP مجتمع گل گهر دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مقايسه مدل هاي عددي در پيش بيني راندمان وزني آهن مطالعه موردي مدار فلوتاسيون خط DTP مجتمع گل گهر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مقايسه مدل هاي عددي در پيش بيني راندمان وزني آهن مطالعه موردي مدار فلوتاسيون خط DTP مجتمع گل گهر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مقايسه مدل هاي عددي در پيش بيني راندمان وزني آهن مطالعه موردي مدار فلوتاسيون خط DTP مجتمع گل گهر :


محل انتشار: دومین همایش علمی مهندسی فرآیند
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
امین سراوری – دانشجوی کارشناسی ارشد فرآوری مواد معدنی دانشگاه شهید باهنر کرمان، پژوهشگر پژوهشکده سنگ آهن و فولاد گلگهر
عباس سام – دکترای فرآوری مواد معدنی، دانشیار بخش معدن دانشگاه شهید باهنر کرمان، رئیس پژوهشکده سنگ آهن و فولاد گلگهر

چکیده:
هدف در سیستم های فلوتاسیون، کنترل عیار و بازیابی محصول است. برای نیل به این هدف از روش های مختلف عددی و یا نمونه گیری و آنالیز استفاده می شود. ضعف تجهیزات اندازه گیری، کمبود دانش فرآیند و نقص در مدیریت و پردازش داده ها در کنترل سلول های فلوتاسیون، واحد های دانشگاهی و صنعتی را به سمت استفاده از روش های عددی سوق داده است. در همین راستا، به کمک نتایج به دست آمده از طرح آزمایشی انجام شده در خط DTP مجتمع صنعتی و معدنی گل گهر، مدلی رگرسیونی بر مبنای تحلیل واریانس ارائه شد. برای ارائه صحیح این مدل پس از تحلیل واریانس عوامل و تأثیرات متقابل، انواع مدل ها بررسی شد و مدل نهایی بر اساس 75% داده ها ایجاد شد. به منظور بررسی مفید بودن مدل، مدل با 25% باقی داده ها مورد آزمایش قرار گرفت. ضریب قطعیت مدل که به عنوان متغیر کنترلی مفید بودن مدل در نظر گرفته شده بود در مراحل آموزش و آزمایش به ترتیب 74% و 71% به دست آمد. در ادامه نتایج در مدل پس انتشار خطا از مجموعه شبکه عصبی قرار گرفته و از مدلهای با تعداد لایه و نرون های مختلف استفاده شد. بهترین نتایج مربوط به مدل 1-27-6 بود که ضرایب قطعیت 99% و 98% را به تربیت برای آموزش و آزمایش مدل به دست داد. با توجه به پیچدگی مدل های شبکه عصبی و دقت نسبتا پایین مدل رگرسیونی در صورت دسترسی به متخصص استفاده از شبکه عصبی اولویت دارد. ضمنا آنکه می توان از نتایج مدل حاصل از شبکه عصبی به عنوان سیستم های ماهر برای کنترل و بهینه سازی سلولهای فلوتاسیون استفاده کرد.

توضیحات بیشتر