فایل ورد مقاله مقايسه مراحل انجام مدل سازي استاتيک مخازن هيدروکربني با استفاده از نرم افزارهاي RMS و PETREL

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مقايسه مراحل انجام مدل سازي استاتيک مخازن هيدروکربني با استفاده از نرم افزارهاي RMS و PETREL دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مقايسه مراحل انجام مدل سازي استاتيک مخازن هيدروکربني با استفاده از نرم افزارهاي RMS و PETREL  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مقايسه مراحل انجام مدل سازي استاتيک مخازن هيدروکربني با استفاده از نرم افزارهاي RMS و PETREL،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مقايسه مراحل انجام مدل سازي استاتيک مخازن هيدروکربني با استفاده از نرم افزارهاي RMS و PETREL :


محل انتشار: سومین کنفرانس علمی مهندسی مخازن هیدروکربوری و صنایع بالادستی
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
ولی مهدی پور – کارشناس ارشد زمین شناسی نفت، شرکت بین المللی نفت سینوپک
خدیجه هاشمیان – دانشجوی کارشناس ارشد مهندسی نفت – دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه

چکیده:
در این مطالعه مراحل ساخت مدل استاتیک مخزن توسط دو نرم افزار زمین شناسی RMS و PETREL بصورت اجمالی مورد مقایسه قرار گرفت. روند انجام مدل سازی با استفاده از این دو نرم افزار اگرچه منجر به میزان حجم سنجی واحدی می شود، لکن مراحل اجرای آن تا حدی متفاوت می باشد. این تفاوتها از نحوه ورود داده های لازم برای مدل سازی تا مرحله درشت نمایی مدل وجود دارند. در RMS همه فولدرهای لازم برای انجام مدل استاتیک بصورت پیش فرض تعبیه شده است، اما در PETREL بجز برخی فولدرها در بقیه موارد باید کاربر نسبت به ایجاد فولدر مربوطه اقدام نماید. مراحل مدل سازی در PETREL نسبت به RMS ساده تر بوده و برخی ماژولها حذف و برخی دیگر باهم ادغام شده اند. همچنین در مواردی ترتیب اجرای مراحل مدل سازی در دو نرم افزار، متفاوت بوده و اسامی جداگانه ای دارند. در مدل سازی خواص مخزنی، الگوریتمهای مشابه با استفاده از روشهای زمین آماری قطعی (Deterministic) و تصادفى (Stochastic) در هر دو نرم افزار قابل انجام می باشد.

توضیحات بیشتر