فایل ورد مقاله قوم گرايي و ايجاد نظام سياسي دموکراتيک در عراق

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله قوم گرايي و ايجاد نظام سياسي دموکراتيک در عراق دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله قوم گرايي و ايجاد نظام سياسي دموکراتيک در عراق  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله قوم گرايي و ايجاد نظام سياسي دموکراتيک در عراق،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله قوم گرايي و ايجاد نظام سياسي دموکراتيک در عراق :

فایل ورد مقاله قوم گرايي و ايجاد نظام سياسي دموکراتيک در عراق که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1386 در علوم سیاسی از صفحه 5 تا 26 منتشر شده است.
نام: قوم گرایی و ایجاد نظام سیاسی دموکراتیک در عراق
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قومگرایی
مقاله قانون اساسی
مقاله دموكراسی
مقاله دموكراسی انجمنی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ازغندی علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: كرمی صابر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تحقیق حاضر با هدف بررسی نقش قومگرایی بر روند شکل گیری دموکراسی در عراق می پردازد. برای مشخص کردن این مساله ضمن بر شمردن انواع نظریات در مورد دموکراسی، الگوی دموکراسی انجمنی را به عنوان چارچوپ نظری خود انتخاب نموده ایم. این نظریه با تاکید بر چهار مشخصه مشارکت نمایندگان همه گروههای مهم قومی در تصمیم گیرهای سیاسی، خود مختاری این گروهها در اداره امور داخلی خود، تناسبی بودن و حق و توی اقلیت سعی می نماید که نحوه رسیدن به شکل دموکراسی مطلوب را در یک جامعه چند پاره قومی تشریح نماید. روش به کار گرفته شده در این تحقیق روش اسنادی-تحلیلی می باشد، که با تاکید بر قانون اساسی جدید عراق سعی می گردد تناقضات موجود در آن و متعاقب آن تفاسیر قوم گرایانه ای که هر یک از گروه های کرد، سنی و شیعه از آن به نفع خود مینماید روشن گردد. بر این اساس در ابتدا ضمن تعاریفی از قومگرایی و ارایه مدلهایی از دموکراسی، دموکراسی انجمنی را به عنوان چارچوب نظری خود انتخاب نموده ایم. در قسمت بعدی ضمن بر شمردن شرایط اجتماعی و سیاسی عراق و همچنین بافت قومی و مذهبی این کشور جایگاه هر سه گروه کرد، سنی و شیعه را در قانون اساسی عراق مشخص نموده ایم. در بررسی روند شکل گیری قانون اساسی نیز به بیان تفاسیر قومگرایانه هر یک از این سه گروه از قانون اساسی پرداخته شده است. در نتیجه گیری این تحقیق نیز با تاکید بر این مساله که تا زمانی که این تفاسیر قومگرایانه از قانون اساسی وجود دارد و اینکه هر یک از سه گروه دارای خواسته های حداکثرگرایانه در زمینه قدرت می باشند، نمی توان امیدی به شکل گیری دموکراسی در عراق در آینده نزدیک داشت.

توضیحات بیشتر